Klub Grawitacja

english

Klub. Kawiarnia. Kino. Galeria. ...mamy to, czego Ci potrzeba!

POLSKO-CZESKIE PRZYCIĄGANIE – czeski miesiąc w Grawitacji!

Zapraszamy na „POLSKO-CZESKIE PRZYCIĄGANIE”. Kwiecień w Klubokawiarni Grawitacja to czeskie filmy, wystawa „Czeskie NAJ…”, czeskie podróżowanie… i koncert kapeli Zrní! A w menu czeska kuchnia i – oczywiście – czeskie piwa!

Jeśli chcesz dowiedzieć się co potrafi „Zahlastana fifulka” i czym naprawdę zajmuje się „Elektronicky mordulec” – zapraszamy w kwietniu do Grawitacji.

Program:

1.04. (niedziela)
g. 18:00 Uroczyste otwarcie czeskiego miesiąca z udziałem p. Pavla Foglova z Czeskiego Centrum, wernisaż wystawy „Czeskie Naj” i degustacja czeskich piw
g. 20:00 Noc czeskiej animacji filmowej – From Year Zero Czech Animation 2000 – 2010

3.04. (wtorek)
g. 20:00 Kino Grawitacja – Spotkanie z filmem czeskim: Mareczku podaj mi pióro (jak inżynier w szkolnej ławce…)

10.04. (wtorek)
g. 20:00 Kino Grawitacja – Noc z czeskim dokumentem: Na granicy imperium (obraz trudnej sytuacji na Południowym Kaukazie, gdzie wojna na przełomie lat 1992/1993 postawiła przeciwko sobie Gruzinów i Abchazów)

16.04. (poniedziałek)
g. 20:00 Kino Grawitacja – Spotkanie z filmem czeskim: Sklep na głównej ulicy (II wojna światowa i jak być dobrym nie będąc dobrym…)

18.04. (środa)
g. 18:00 Czeskie podróżowanie z CzechTourism.
Zapraszamy na wirtualną wycieczkę do Czech i konkursy z czeskimi nagrodami! Więcej informacji: www.czechtourism.com

19.04. (czwartek)
g. 20:00 Wieczór z czeskim karaoke

23.04. (poniedziałek)
g. 20:00 Kino Grawitacja – Spotkanie z filmem czeskim: Ucho (dramat psychologiczny o strachu w najgorszym okresie stalinizmu)

28.04. (sobota)
g. 19:30 Koncert zespołu Zrní
Grupa Zrní to czeski fenomen łączący ludowe dźwięki z tradycją muzyki rockowej i współczesnym elektronicznym brzmieniem. Sami o swojej muzyce mówią: „…przede wszystkim zabawa, muzykowanie i rozmowa dźwiękiem, komunikacja, jak palcem do powietrza, jak ludzie na ulicy. Tworzyć i współdziałać. Inspiruje wszystko: dźwięki, zwierzęta, komiksy, komputer, fabryki…”. Na scenie, niezmiennie, wokal, skrzypce, gitara, bas, perkusja, flet, kubki, łyżki, kamienie, probówki… Więcej na www.zrni.cz

30. 04. (poniedziałek)
g. 20:00 Kino Grawitacja – Spotkanie z filmem czeskim: Adela jeszcze nie jadła kolacji (parodia filmów kryminalnych)

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY!

Przyjaciele Projektu:
Czech Tourism, Instytut Slawistyki Zachodniej i Poludniowej, portal cojestgrane.pl, Akademickie Radio Kampus, portal dlaStudenta.pl, Hostel OKI DOKI, EMMA PAK, portal kulturalnie.waw.pl, Aktivist, portal koncert.pl


« powrót

Nadchodzące wydarzenia

Partnerzy: