Klub Grawitacja

english

Klub. Kawiarnia. Kino. Galeria. ...mamy to, czego Ci potrzeba!

Filipiny po katastrofie w obiektywie Łukasza Przybyłka

Kiedy: Back to Calendar 10 grudnia 2013 @ 19:00 - 22:00
Koszt: wstęp wolny
Kategorie:
Spotkanie

Obiektywnie.

Zapraszamy na pokaz slajdów z Filipin.
Nie będzie to jednak zwykła wycieczka. Łukasz Przybyłek zabierze nas na tereny, przez które na początku listopada przeszedł super tajfun – Haiyan (Yolanda). Zobaczymy jak wyglądała sytuacja w północnej części wyspy Cebu tuż po ataku żywiołu. Będziemy także na wyspie Leyte, w najbardziej zniszczonej miejscowości Filipin – Tacloban. Odwiedzimy wyspę Bohol, na której w połowie października miało miejsce silne trzęsienie ziemi. Niesamowity krajobraz po kataklizmie, dźwięki, zapachy i wrażenia, tymi wspomnieniami podzieli się z nami podróżnik.

Ocierając się o temat śmierci przyjrzymy się także bardzo specyficznym metodom postępowania z ciałami przodków. Na Filipinach praktykowane są „pochówki” w skalnych niszach lub jaskiniach a także wieszanie trumien na ścianach skalnych. Natomiast w Manili cmentarze to miejsca pełne ludzi, którzy zamieszkują „miasta umarłych”.
Filipiny to oczywiście nie tylko kataklizmy, śmierć i bieda. To kraj pełen urokliwych plaż, zielonych pól ryżowych, czekoladowych wzgórz, kolorowych miast, dobrego jedzenia i życzliwych ludzi. Zapraszamy na pokaz i na Filipiny.

—–
Łukasz Przybyłek jest podróżnikiem, pilotem wycieczek a w przerwach między wyjazdami także klasyczną biurwą. Na Facebook’u prowadzi stronę www.Lotoholik.pl oraz profil na Facebooku www.fb.com/lotoholik


« powrót
Partnerzy: